یکی از قابلیت‌های بسیار عالی که تلگرام ارائه می‌کند مربوط به امکان ساخت یا ایجاد کانال (Channel) می‌شود که توسط ادمین اداره میشود . کانال با گروه در تلگرام تفاوت دارد و این دو مقوله‌های کاملا متمایزی هستند. در این مقاله قصد داریم در مورد ماهیت کانال صحبت کنیم. بنابراین با موبایل کمک همراه باشید.

کانال تلگرام چیست؟

تلگرام این امکان را در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا بتوانند برای خود کانال بسازند. یک کانال در واقعی مکانی است که سازنده آن پست های خاصی را در آن ارسال می‌کند و عضوهای کانال فقط قادر به مشاهده و بررسی این پست ها خواهند بود. البته استفاده از قابلیت های مکملی همچون ایجاد نظرسنجی، امکان لایک یا دیس‌لایک پست ها از سوی اعضای کانال و غیره هم می‌تواند از سوی ادمین برای پست های کانال لحاظ شود.

کانال تلگرام و ادمین چیست؟

بنابراین به صورت کلی کانال را می‌توان مکانی دانست که در آن پست های جالب و عموما با موضوعات مشخص و منحصر به فرد ارسال می‌شوند و کاربران کانال فقط قادر به مشاهده و استفاده از آن‌ها هستند. پس اعضای یک کانال امکان گفتگو و چت مستقیم را ندارند. از کانال عموما به منظور ارائه اخبار و اطلاعات جدید استفاده می‌شود. با این وجود ادمین کانال در انتخاب موضوع آن می‌تواند کاملا آزادانه تصمیم‌گیری کند.

کانال ها از نظر ساختار چند نوع هستند؟

کانال ها از نظر ساختار شامل دو نوع مختلف هستند. دسته اول کانال های عمومی (Public Channels) محسوب می‌شوند و دسته دوم با عنوان کانال های خصوصی (Private Channels) شناخته می‌شود. برای کسب اطلاعات دقیق در مورد تفاوت‌های مابین این دو دسته از کانال ها از مقاله “تفاوت کانال خصوصی و عمومی تلگرام “ استفاده کنید.

چگونه کانال بسازیم؟

ساخت کانال به سادگی امکانپذیر است. اگر قصد ساخت یک کانال عمومی را دارید از مقاله “آموزش ساخت کانال عمومی تلگرام“ استفاده کنید، اما اگر می‌خواهید یک کانال خصوصی بسازید، مراحل شرح داده شده در مقاله “آموزش ساخت کانال خصوصی تلگرام” را طی کنید.

آیا امکان تبدیل کانال خصوصی به عمومی و برعکس وجود دارد؟

بله، شما پس از ساخت کانال می‌توانید در صورت نیاز آن را از خصوصی به عمومی یا برعکس تبدیل کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با نحوه انجام این عمل به مطالعه مقاله “آموزش تبدیل کانال خصوصی تلگرام به کانال عمومی و برعکس“ بپردازید.

آیا می‌توانیم به کانال ادمین اضافه کنیم؟

بله شما به عنوان سازنده و صاحب اصلی کانال می‌توانید به آن ادمین اضافه کنید. به منظور آشنایی با نحوه انجام این عمل به مطالعه مقاله “آموزش اضافه کردن ادمین به کانال تلگرام“ بپردازید.

کانال تلگرام و ادمین چیست؟

کانال حداکثر می‌تواند چه تعداد عضو داشته باشد؟

تلگرام در صفحه رسمی پرسش و پاسخ‌های خود اشاره داشته که محدودیتی برای تعداد اعضای کانال وجود ندارد. بنابراین کانال ها می‌توانند بی‌شمار عضو را در خود جای دهد.

کانال تلگرام و ادمین چیست؟

تفاوت کانال با گروه چیست؟

کانال و گروه تفاوت‌های متعددی دارند، اما اصلی‌ترین تفاوت مابین این دو مربوط به عدم امکان چت اعضاء در کانال تلگرام و عدم محدودیت تعداد عضو کانال می‌شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خلاصه مطلب
تاریخ انتشار
نویسنده
goleshahab22
امتیاز مطلب
51star1star1star1star1star