ساخت و حذف ربات تلگرام مراحلی دارد که باید آن‌ها را دنبال کنید و آموزش ببینید . شما به راحتی می‌توانید یک ربات تلگرام بسازید و آن را کنترل کنید یا آن را حذف کنید در این مقاله مراحل ساخت یک robot تلگرام را به شما آموزش خواهیم داد.

آموزش حذف و ساخت ربات تلگرام و نحوه کار با آن

برنامه تلگرام حقیقتا یکی از بهترین اپلیکیشن‌های ارتباطی و اجتماعی است که این روزها در ایران هم محبوبیت بیشتری به دست آورده. به نظر می‌رسد یکی از مهم‌ترین نقاط قوت این اپلیکیشن که او را به رقیبی سرسخت برای نمونه‌های مشابه‌ خود بدل می‌کند. ارائه نسخه‌های این برنامه برای تمامی پلتفرم‌ها و همچنین امکان استفاده از نسخه تحت وب است. یکی از قسمت‌های غریب این برنامه که شاید هنوز همه کاربرانش آن را کشف نکرده‌اند ربات‌های تلگرام است. اول از همه باید بدانیم که ربات‌ها در تلگرام کارهای به خصوصی انجام می‌دهند. برای مثال بعضی‌ها به ما توانایی ساخت استیکر می‌دهند، بعضی دیگر عکس مورد نظر ما را پیدا می‌کنند و بسیاری کارهای دیگر. هر ربات تلگرام قابلیت‌ها و دستورات خاص خودشان را دارند.

دو نکته مهم در آموزش ساخت ربات تلگرام

1. دانش برنامه نویسی تحت وب

2. سرور مناسب جهت پشتیبانی از فعالیت‌های ربات که این سرور با توجه به کاری که قرار هست ربات برای شما انجام دهد و همچنین بسته به تعداد کاربرانی که از ربات استفاده می‌کنند تعیین می‌شود. باید برای رباتی که دستوارت بیشتری رو پشتیبانی میکنه سروری با منابع بالا تهیه کنید.

در آپدیت جدید، تلگرام رباتی را معرفی کرد که  BotFather@ نام داشت. وظیفه آن ساخت یک ربات و مدیریت کامل ربات شخصی شماست. تنها کافیست دستورات را بر حسب https API ارائه شده روی سرورِ ربات خود مدیریت کنید. BotFather با یک سری دستورات از پیش تعریف شده شما را جهت ساخت ربات متناسب با رابط کاربری جدید تلگرام آسان کرده و می‌توانید به کمک آن برای ربات خود کارایی‌هایی از جمله تغییر عکس پروفایل، اطلاعات کوتاه جهت نمایش در پروفایل، توضیحات مختصر برای شروع کار و تعریف یک سری دستوارت را ایجاد کنید.

1. برای شروع ساخت یک ربات شخصی در تلگرام، اول به قسمت گفتگو با ربات BotFather بروید.

2. بدین منظور روی لینک اختصاصی باباربات کلیک کنید BotFather@ و با کلیک بر روی Send Massege به محیط گفتگو با ربات انتقال پیدا می‌کنید.

3. در محیط چت با “باباربات” روی Start کلیک کنید.

بابا ربات دستورات لازمه برای ساخت یک ربات شخصی را برای شما ارسال می‌کند.

آموزش حذف و ساخت ربات تلگرام و نحوه کار با آن

همچنین در رابط کاربری جدید تلگرام در قسمت مشخص شده در تصویر بالا منویی کشویی مختص دستوارت یک ربات برای راحتی کاربران بدون نیاز به تایپ کردن، تعبیه شده که کافیست دستور مورد نظر را لمس کنید.

آموزش حذف و ساخت ربات تلگرام و نحوه کار با آن

newbot/

برای شروع کار و ساخت robot این دستور رو ارسال کنید, پس از ارسال بابا ربات از شما میخواهد یک نام برای robot خود تعیین کنید که این نام در پروفایل robot شما ثبت میشود سپس بعد انتخاب نامی برای robot یک نام کاربری که دیگران می‌توانند با سرچ کردن آن ربات شما را پیدا کنند انتخاب کنید که پایان آن با bot به اتمام برسد. به عنوان مثال: TetrisBot یا  tetris_bot

آموزش حذف و ساخت ربات تلگرام و نحوه کار با آن

token/

در گام بعدی این دستور رو ارسال کنید که بابا ربات به صورت آنی یک رمز برای ما ارسال میکند، این رمز بسیار مهم است و شما می توانید از طریق آن robot خود را کنترل کرده و دستورات خود را تغییر دهید. نحوه استفاده از token را در سایت تلگرام مطالعه کنید: Telegram Bot API

revoke/

دستوری برای منقصی کردن  token

setdescription/

با ارسال این دستور باباربات از ما تقاضای یک متن را می کند، ما بایستی در این متن به توصیف robot خود بپردازیم و کارهایی را که انجام میدهد را شرح دهیم .این متن زمانی که یه کاربر برای اولین بار با robot شما شروع به چت کردن می کند برایش ارسال می شود. توجه کنید این متن بایستی از ۵۱۲ کلمه کمتر باشد.

setabouttext/

توسط این دستور شما می توانید اطلاعات کوتاهی که کمتر از۱۲۰ حرف است را شرح دهید. این اطلاعات زمانی که شما robot خود را به اشتراک می گذارید در پروفایل ربات نمایش داده می شود.

setuserpic/

توسط این دستور شما می توانید یک عکس برای robot خودتان انتخاب کنید (عکس پروفایل ربات)

setcommands/

توسط این قسمت شما می توانید به robot خود دستورات خاصی را بدهید. می توانید از طریق فرمت زیر دستورات خود را به ربات منتقل سازید .

آموزش ساخت لینک برای پست های تلگرام

commands–description (دستورالعمل–توصیف دستورالعمل)

به یاد داشته باشید دستورات شما تا زمانی که سرور اختصاصی را برای robot خود تهیه نکنید قابل استفاده نیستند .

/setjoingroups 

اجازه دادن به کاربران جهت ادد کردن robot شما در گروه‌ها

/setprivacy 

حساسیت به پیام های ارسالی خاص توسط کاربران برای robot شما

/cancel 

متوقف کردن عملیات فعلی کار با باباربات

نکات مهم:

1. تمامی robt های ساخته شده توسط توسعه دهندگان در ورژن قبلی، برای هماهنگی با رابط کاربری جدید و باباربات باید آپدیت کنند چون نمی‌توانند از امکانات آبدیت جدید تلگرام استفاده کنند.

2. دستورات تعریف شده برای robot خود توسط باباربات تا زمانی که api را روی سرور فراخوانی نکنید کارایی نخواهد داشت.

3. توضیحات بیشتر در رابطه با تعاریف دستوارت رو در سایت تلگرام مشاهده کنید

Bots An introduction for developers

آموزش حذف حساب اکانت یا حساب کاربری تلگرام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خلاصه مطلب
تاریخ انتشار
نویسنده
Ali_JT
امتیاز مطلب
51star1star1star1star1star